Blog

DZIAŁANOŚĆ KULTURALNA W HGSM

W ramach działalności statutowej Spółdzielnia prowadzi w interesie swoich Mieszkańców działalność społeczną, kulturalną i oświatową. W listopadzie 1999r. rozpoczął swoją działalność na osiedlu Michalskiego klub osiedlowy pod nazwą “Paradise”, który w 2000r. otrzymał nazwę “Siódemka”.

Dla klubowiczów organizowany jest szereg imprez kulturalno-rozrywkowych, których patronem i sponsorem jest Hutniczo-Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa; prowadzona jest mini kawiarenka.

Klub “Siódemka”, obok typowo klubowej aktywności wypełniony jest sportem i rekreacją. Sprzęt do ćwiczeń siłowych, czyste i funkcjonalne zaplecze sanitarne oraz fachowa opieka sprawiają, że aktywnie spędzają tu czas zarówno ci którzy wolą to robić w “klubie puszystych” czy innej zorganizowanej grupie. “Siódemka” umożliwia również wspólne wyjścia na basen, skorzystanie z masażu leczniczego czy rozgrywki w gry planszowe.

Dla każdego znajdzie się coś ciekawego ot, chociażby miejsce by wypić kawę, sok czy poplotkować ze znajomymi. Dlatego nie warto nudzić się w domu, czy wystawać na klatce schodowej, lepiej przyjść do klubu, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 14 00 do 20 00 , w soboty od 10 00 do 14 00.

Od 2000r. Klub “Siódemka” jest organizatorem cyklicznych imprez, takich jak:

  • jednodniowe wycieczki dla dzieci z zasobów HGSM,
  • turnieje gier planszowych,
  • turnieje koszykówki, siatkówki i w rzutach lotkami do tarczy,
  • konkursy plastyczne (plakaty świąteczne, wakacyjne malowidła o różnej tematyce, malowanie kredą na asfalcie,
  • zawody sprawnościowe dla dzieci.

Wydawana jest gazetka osiedlowa “Nasze Osiedle” w której publikowane są najważniejsze kwestie dotyczące problemów Spółdzielni, jej mieszkańców. Mieszkańcy informowani są o posiedzeniach organów Spółdzielni, podjętych uchwałach, bieżącej działalności, w tym także Klubu Osiedlowego ?Siódemka?. Redakcja odpowiada również na łamach gazetki na pytania do niej kierowane, jak również udziela porad prawnych; umieszcza różnego rodzaju ogłoszenia na prośbę zainteresowanych.

W ramach działalności społecznej Spółdzielnia udziela pomocy w postaci malowania sal lekcyjnych w szkołach, do których uczęszczają dzieci z zasobów HGSM, darowizna dla instytucji prowadzących działalność charytatywną lub non-profit.