Blog

NIE REAGUJESZ – AKCEPTUJESZ – MIESZKAŃCY!!! JEŚLI ZAUWAŻYŁEŚ COŚ NIEPOKOJĄCEGO DZWOŃ!!! TELEFON 112 LUB 997

Zwracamy się z prośbą o informowanie Komisariatu Policji II w Katowicach o przejawach wszelkich oszustw, kradzieży, wyłudzeń.

Sygnalizowanie niebezpieczeństw związanych z oszustwami i kradzieżami przez osoby podające się za pracowników opieki społecznej, świadczące pomoc w zdobyciu dodatkowego finansowania, osób podających się za Policjantów wydziału kryminalnego prowadzących działania na terenie osiedla, czy pracowników spółdzielni prowadzących wszelkiego rodzaju rozliczenia czy kontrole.

Pragniemy zwrócić uwagę, że w najbliższym czasie mogą pojawić się Rachmistrzowie przeprowadzający Narodowy Spis Ludności. Do organów ścigania zgłaszają się pokrzywdzeni, który informują o oszustwach na OLX oraz FACEBOOKu związane z wyłudzeniami danych kary kredytowej czy kodu BLIK. Zwracam się z prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji wśród społeczności lokalnej.

Zależy nam na każdej informacji, która pozwoli na sprawne i szybkie działanie w celu zapobieżenia wszelkim przejawom wyłudzania, wandalizmu, naruszenia przepisów porządkowych. Szybka reakcja na uzyskaną informację przyczyni się do zachowania należytego bezpieczeństwa w rejonie dzielnic Koszutka, Dąb, Józefowiec

DYŻURNY KOMISARIATU POLICJI II W KATOWICACH tel. 47 85 136 50

e-mail: kp2@katowice.ka.policja.gov.pl